Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

19.1.2023 NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA

Ve čtvrtek ráno se Xia začala chystat k porodu a v půl 2 odpoledne už jsme na svět přivítali první štěňátko, fenečku. O půl hodiny později přišla další a další a další :D. Takže nakonec máme 6 holek!!! Všechny jsou v pořádku a mají se čile k světu. Xia zvládla vše úžasně, jen s tou největší holčičkou bylo třeba malinko pomoci. No není divu, je to fakt cvalík :D.

5.1. 2023 PÁR MALÝCH KRŮČKŮ VEN

Během vánočního času jsem se nořila spíše do hloubek a potřebovala trávit čas s rodinou, přáteli...hezky uzemněná, přítomná a v klidu rozjímat. Hodiny "ležet na gauči a drbat ty naše psí prdelky". Žádné sociální sítě a koukání co 10 minut na mobil.

Březost Xiušky se nám potvrdila a je nad slunce jasné, že štěňátka se v bříšku klubou, ale raději jsem trávila čas s ní, než vypisováním novinek do on-linu. A teď malé info, na které jste všichni zvědaví :).
Tatínkem štěňátek je Wentdale Tom. O CHS Wentdale toho na Googlu moc nenajdete :D No jo, nejsme všichni na sítích, ani v této moderní době. Tom se narodil v UK pod JRTCGB, kde i vyrůstal. Loni na jaře si ho koupila a dovezla CHS vom Hatzenbach v Německu, odkud pochází i moje Xia. Tom je mladý pes, typický russell, aktivní, veselý, učenlivý. Co se týká zdraví, má za sebou klubem povinné zdr. testy a pak také testy povahové. Oficiální loveckou zkoušku zatím nemá, ale pracuje se na tom ;).

1.1.2023 NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

Všem dobrým lidem do dalšího roku přejeme jen to dobré!

Prosinec 2022 Naháňka Malá Bukovina

Poslední naháňkou tohoto roku s našimi psy byl společný lov v oblasti Malá Bukovina na Křivoklátsku. Do akce šla Fly, Minie a Raf, Xiuš už zůstala doma (vzhledem ke krytí). Terén nebyl náročný a vyšlo krásné počasí. Lovu se účastnili i lovci z Dánska a Norska a na výřadu byl na konci dne 1ks vysoké zvěře, 3ks siky a 14ks divokých prasat.

18.11.2022 - MÁME NAKRYTO

Krýt jsme měli sice v plánu již na jaře, ale nakonec jsme se rozhodli štěňátka ještě odložit, a tak jsme vyjeli až teď na podzim. Pokud půjde vše dobře, do nových domovů by prťata měla odcházet koncem března a to je ideální čas, kdy mají celé léto a krásné počasí před sebou.

Kdo mě sledujete víte, že v chovu ráda používám psy, kteří mají blízko k původním UK pracovním russellím liniím. Když mi tedy Xii chovatel sdělil, že si z Anglie přivezl nového psa a že by byl velmi zajímavý pro Xiu, bylo okamžitě rozhodnuto. Vyjeli jsme tedy asi 800km směr Německo.

Ačkoli by se Xia doma rozdala všem, po příjezdu na místo byla celkem ostrá a o nějakém krytí nechtěla ani slyšet. Když se jí druhý den nálada vrátila, neměl o ni zájem zase pes :D. Co na to říct... Kdyby bylo za 5 minut hotovo, rozhodně bych necítila takovou radost, štěstí a vděčnost jako teď :D :D :D. Tak snad se za dva měsíce můžeme těšit na štěňátka.

LISTOPAD 2022 NAHÁŇKA LOUČEŇ

V listopadu se můj muž s našimi psy účastnil společného lovu v lesích kolem Loučně. Na akci bylo kolem 20ti lovců a 32 psů. Na lovu se podařilo ulovit 16ks prasete divokého a 1 liška.

ŘÍJEN 2022 NAHÁŇKA PÍSECKÉ HORY

Podařená naháňka v Píseckých horách, které se účastnilo kolem 40ti střelců, 40ti honců a 30ti psů. Naháňka se obešla bez zranění a ulovili se 3ks vysoké zvěře, 3ks dančího, 15ks prasete divokého a 1 liška.

26.9.2022 - ŠTĚŇÁTKA JACK RUSSELL TERIÉRŮ

V CHS Křivoklátský Bull se narodila vnoučata naší Fláji.
Maminkou je Broke Beautiful Cold Hill (Fox Meadow's FIREFLY "Flája" & Tammenkolon Eversti "Laku"), tatínkem Fernando Gold Florén.

Volní jsou stále ještě 2 pejsci a 2 fenky. Štěňátka jsou po lovecky prověřených rodičích s mnoha letou intenzivní praxí při lovu prasat a při norování. Oba rodiče mají vynikající povahu.

Jedná se o opakovaném spojení, kdy se předešlá štěnda vykazují velmi dobrými loveckými vlastnostmi, dobrou cvičitelností, přátelskou povahou a skvělým exteriérem.

Štěňata jsou vhodná pro lovecké vyžití nebo sport.

Události předešlých let:   2021  |  2020  |  2019  |  2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com