Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

23.2.2023 NAROZENINY VRH C MYWAY

Poslední únorové narozeniny v naší chs :D. Tentokrát je slaví Cinnamon & Cookie z našeho "C" vrhu MyWay. Těmto dvěma lumpíkům budou teprve 2 roky. Cookie se na nás přijede o víkendu podívat, tak se moc těším, od jeho odchodu do nové rodiny jsem ho totiž, kromě miliónu fotek, neviděla. Cinnamon, ta zůstala doma, tak tu vidím každý den, někdy i milionkrát :D :D :D.

20.2.2023 PIPI GANG

Náš vrh "D" MyWay jsme provozně nazvali Pipi GANG, protože je to opravdu 6 pipinek :D. Daří se jim skvěle, rostou do krásy a síly, mám velikou radost. Dvě holčičky putují do Německa, jedna ještě hledá to své doma a zbytek zůstane u nás v Čechách. Jinak dodávání novinek na web je pro mě krapet pomalé, jelikož si správu webu nedělám sama, a proto pokud chcete, sledujte pro aktuálnější info i můj FB profil.

9.2.2023 NAROZENINY VRH "B" BCH

Další únorové narozeniny u nás slaví náš vrh "B" BCH. Holkám je dnes 6 let. Po smutné zprávě z minulého měsíce už sice Broke běhá za duhovým mostem, věřím ale, že o to déle tu zůstane zbytek party!! Holky, přeji Vám jen to NEJ NEJ NEJ !!

6.2.2023 XIUŠKA MÁ NAROZENINY

Naší Xie vom Hatzenbach je dneska už 6 let! Tak neskutečně to letí, úplně si pamatuju, jak byla malé 6ti měsíční štěndo, když k nám přijela. No...nebudu se tu rozplývat, že jo... :D. Takže nám oběma přeji, ať spolu strávíme alespoň ještě jednou tolik času. Kdo by totiž vymýšlel ty její ptákoviny!!

27.1.2023 ZA DUHOVÝ MOST

Za duhový most dnes odešla Broke Beautiful Cold Hill. Při naháňce na černou zvěř bohužel narazila na kňoura...a utržila vážná zranění, kterým bohužel podlehla. Když dávám štěně na práci, je to vždycky risk, ale smrtelná zranění se mohou stát i při jiných psích aktivitách/sportech stejně jako tady. A ona zemřela při tom, co milovala a v čem byla SAKRAMENTSKY DOBRÁ. Troufám si bez nadsázky říci, že mezi Parsony to byla NEJLEPŠÍ pracovní fena v zemi. Jejímu majiteli patří velký díky za její vedení a péči o ni, protože ta byla opravdu na excelentní úrovni. Díky Jirko!

19.1.2023 NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA

Ve čtvrtek ráno se Xia začala chystat k porodu a v půl 2 odpoledne už jsme na svět přivítali první štěňátko, fenečku. O půl hodiny později přišla další a další a další :D. Takže nakonec máme 6 holek!!! Všechny jsou v pořádku a mají se čile k světu. Xia zvládla vše úžasně, jen s tou největší holčičkou bylo třeba malinko pomoci. No není divu, je to fakt cvalík :D.

5.1. 2023 PÁR MALÝCH KRŮČKŮ VEN

Během vánočního času jsem se nořila spíše do hloubek a potřebovala trávit čas s rodinou, přáteli...hezky uzemněná, přítomná a v klidu rozjímat. Hodiny "ležet na gauči a drbat ty naše psí prdelky". Žádné sociální sítě a koukání co 10 minut na mobil.

Březost Xiušky se nám potvrdila a je nad slunce jasné, že štěňátka se v bříšku klubou, ale raději jsem trávila čas s ní, než vypisováním novinek do on-linu. A teď malé info, na které jste všichni zvědaví :).
Tatínkem štěňátek je Wentdale Tom. O CHS Wentdale toho na Googlu moc nenajdete :D No jo, nejsme všichni na sítích, ani v této moderní době. Tom se narodil v UK pod JRTCGB, kde i vyrůstal. Loni na jaře si ho koupila a dovezla CHS vom Hatzenbach v Německu, odkud pochází i moje Xia. Tom je mladý pes, typický russell, aktivní, veselý, učenlivý. Co se týká zdraví, má za sebou klubem povinné zdr. testy a pak také testy povahové. Oficiální loveckou zkoušku zatím nemá, ale pracuje se na tom ;).

1.1.2023 NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

Všem dobrým lidem do dalšího roku přejeme jen to dobré!

Prosinec 2022 Naháňka Malá Bukovina

Poslední naháňkou tohoto roku s našimi psy byl společný lov v oblasti Malá Bukovina na Křivoklátsku. Do akce šla Fly, Minie a Raf, Xiuš už zůstala doma (vzhledem ke krytí). Terén nebyl náročný a vyšlo krásné počasí. Lovu se účastnili i lovci z Dánska a Norska a na výřadu byl na konci dne 1ks vysoké zvěře, 3ks siky a 14ks divokých prasat.

18.11.2022 - MÁME NAKRYTO

Krýt jsme měli sice v plánu již na jaře, ale nakonec jsme se rozhodli štěňátka ještě odložit, a tak jsme vyjeli až teď na podzim. Pokud půjde vše dobře, do nových domovů by prťata měla odcházet koncem března a to je ideální čas, kdy mají celé léto a krásné počasí před sebou.

Kdo mě sledujete víte, že v chovu ráda používám psy, kteří mají blízko k původním UK pracovním russellím liniím. Když mi tedy Xii chovatel sdělil, že si z Anglie přivezl nového psa a že by byl velmi zajímavý pro Xiu, bylo okamžitě rozhodnuto. Vyjeli jsme tedy asi 800km směr Německo.

Ačkoli by se Xia doma rozdala všem, po příjezdu na místo byla celkem ostrá a o nějakém krytí nechtěla ani slyšet. Když se jí druhý den nálada vrátila, neměl o ni zájem zase pes :D. Co na to říct... Kdyby bylo za 5 minut hotovo, rozhodně bych necítila takovou radost, štěstí a vděčnost jako teď :D :D :D. Tak snad se za dva měsíce můžeme těšit na štěňátka.

LISTOPAD 2022 NAHÁŇKA LOUČEŇ

V listopadu se můj muž s našimi psy účastnil společného lovu v lesích kolem Loučně. Na akci bylo kolem 20ti lovců a 32 psů. Na lovu se podařilo ulovit 16ks prasete divokého a 1 liška.

ŘÍJEN 2022 NAHÁŇKA PÍSECKÉ HORY

Podařená naháňka v Píseckých horách, které se účastnilo kolem 40ti střelců, 40ti honců a 30ti psů. Naháňka se obešla bez zranění a ulovili se 3ks vysoké zvěře, 3ks dančího, 15ks prasete divokého a 1 liška.

26.9.2022 - ŠTĚŇÁTKA JACK RUSSELL TERIÉRŮ

V CHS Křivoklátský Bull se narodila vnoučata naší Fláji.
Maminkou je Broke Beautiful Cold Hill (Fox Meadow's FIREFLY "Flája" & Tammenkolon Eversti "Laku"), tatínkem Fernando Gold Florén.

Volní jsou stále ještě 2 pejsci a 2 fenky. Štěňátka jsou po lovecky prověřených rodičích s mnoha letou intenzivní praxí při lovu prasat a při norování. Oba rodiče mají vynikající povahu.

Jedná se o opakovaném spojení, kdy se předešlá štěnda vykazují velmi dobrými loveckými vlastnostmi, dobrou cvičitelností, přátelskou povahou a skvělým exteriérem.

Štěňata jsou vhodná pro lovecké vyžití nebo sport.

Události předešlých let:   2021  |  2020  |  2019  |  2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com