Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

Naháňky

Během letošního podzimu a zimy jsme se opět účastnili s našimi PRTíky několika naháněk v mysliveckém sdružení Rozhledna. Všechny akce byly velmi vydařené a psíci tak mohli nasbírat mnoho nových zkušeností. Kromě skvělé atmosféry a úžasných lidí nám vždy vyšlo i krásné počasí, takže jsme byli opravdu nadmíru spokojeni.

Štěňátka jsou již v nových domovech

Všichni Fláji kluci již odešli do svých nových domovů a my máme doma poněkud prázdno. Sice už z nich byli pěkní raubířy, ale stejně se nám po nich stýská. Aegon a Arctic zůstali v Čechách. Aegon se bude věnovat myslivosti a z Arctica bude pes rodinný. Arley odletěl do Finska, do chovatelské stanice Tammenkolon, kde bude plnit funkci psa výstavního a pracovního zároveň. Doufáme, že všichni majitelé budou s našimi odchovanci nadmíru spokojeni a budou se nám pravidelně hlásit co je u nich nového.

7.-10.8.2015 Sommerfest PJRTCG Volkmarst

Stejně jako loni, i letos jsme se jeli podívat do německého PJRTCG. Tentokrát jsme zavítali na jejich letní Terrier Show ve Volkmarstu, které se účastnilo kolem 70 psů. Vzhledem k tomu, že jsou štěňátka ještě malá, nechali jsme je spolu s Flájou doma a vyrazili pouze s Rafem a Bobešem. Pan rozhodčí Ian Darlow (United Kingdom) posuzoval velmi trpělivě a svědomitě. Náš Raf obsadil ve své třídě (psi nad 31,5cm, třída otevřená) 1.místo. V soutěži o celkově nejlepšího psa otevřených tříd pak skončil na 2. místě. A stejně jako loni získal ještě 2. místo v soutěži párů se svým bráchou Bobešem. Kromě výstavy jsme se s Rafem zúčastnili ještě bonitace, na které dostala známku „velmi dobrá“.

25.7.2015 Narodila se nám štěňátka

Během měsíce ledna jsme si s Rafem a Hodorem udělali pár výletů za pány doktory, abychom si splnili povinná/nepovinná zdravotní vyšetření do chovu. Hrdě tedy oznamujeme, že Cuchulann Raf je PLL, LOA a SCA Clear, PL 0/0, BAER+/+ a DOV neg. A Cherokee Fehér Kócos je DKK 0/0 a DOV neg.

9.7.20105 Březost potvrzena

Hurá, hurá, dnes se nám potvrdila březost naší Fox Meadow’s Firefly. Ta si asi chtěla štěňátka nechat pro sebe, protože na prvním UZ je paní veterinářka nemohla najít. Po čase se nám ovšem Flája mateřsky zakulatila, a tak jsme se vydali na UZ ještě jednou. Na druhém vyšetření se již štěňátka ukázala a my se tak můžeme těšit na 2-3 kousky. Narodit by se měla koncem července.

20.6.2015 Norovací zkoušky Rafa a Bobeše

V sobotu se naši kluci Cuchulann Raf a Cuchulann Bomber vydali skládat Zkoušky z norování. Jelikož se nám 2.6. narodil syn a já jsem tak maminka na plný úvazek, jezdil na zkoušky s kluky trénovat tchán s mým manželem. Ti v sobotu také nastupovali jako jejich vůdci a jsem velmi ráda, že svou práci odvedli dobře a oba naši teriéří kluci odcházeli ze zkoušek s hodnocením Obstál.

25.5.2015 Máme nakryto

Flája nám začala hárat o něco dříve, než jsme předpokládali, a tak zatímco jsem já jela s klukama na výstavu do Litoměřic, manžel jel s Flájou do Valašského Meziříčí na krytí. Otce štěňátek jsme měli vybraného již dlouho před krytím a byl pro nás téměř jasnou volbou. Little Trouble Frazzle je psík pracovního typu pocházející z amerických pracovních linií, které se v FCI jinak téměř nevyskytují. Jeho výška je krásných 33 cm, má výbornou funkční stavbu těla, silnou kostru, dobrý pigment a velmi kvalitní hustou srst. Má splněné kontaktní zkoušky z norování na I. cenu a je plně zdravotně vyšetřen – vše s negativním výsledkem.

23.5.2015 MVP Nord Bohemia Canis Litoměřice

V sobotu jsme s klukama vyrazili na naši první letošní výstavu, která se konala v Litoměřicích. Termín výstavy byl 9 dní před termínem mého porodu :D, a tak pro mě vystavování nebylo úplně jednoduché. Nevím proč , ale vždy mi byl vytknut špatný pohyb psa v kruhu :D, což se ale bohužel promítlo i do výsledného hodnocení. Cuchulann Raf si tedy z Mezitřídy odnesl známku V1, Cuchulann Bomber ze třídy Mladých VD3, a Cherokee Fehér Kócos také ze třídy Mladých V1 a tituly CAJC a BOJ. Na výstavě jsme se také potkali s Hodorovou chovatelkou Pavlou Kubátovou a udělali pár společných fotografií.

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com