Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

22.12.2019 VŠECHNA NAŠE ŠTĚŇÁTKA MAJÍ NOVÉ DOMOVY

V novém domově už je i Alička a Arwenka <3


Aalyiah | Arwen

4.12.2019 ZASE VŠECHNO JINAK :D

Minulý víkend nám měla odjet Arya a Aalyiah, ale tomu našemu ukecanému klukovi zkrátka nelze odolat, a tak místo Aalyiah odjel s Aryou Anari. Budou bydlet v Německu a já už se nemůžu dočkat až se za nimi pojedeme podívat a uvidíme jak se jim v novém domově daří


Anari a Arya

24.11.2019 INFO O ŠTĚŇÁTCÍCH

Štěňátka z našeho prvního vrhu pod MyWay krásně prospívají a rostou do krásy. Jak by také ne, vždyť jsou po Xie a Rafíkovi. U veterináře byla velmi statečná, a tak jsou již všechna očkovaná, očipovaná, několikrát odčervená a také stihla podstoupit vyšetření sluchu BAER, všechna s výsledkem +/+ tedy oboustranně slyšící. MyWay AURA a AIEDAIL už jsou již ve svých nových domovech - obě zůstavají u nás v Čechách, ARYA a AALYIAH nás opustí tento víkend a budou bydlet v Německu. ARWEN a ANARI jsou ještě stále volní a hledají ty správné domovy :)

21.11.2019 PRVNÍ VRH POD CHS MyWay (DJRTV e.V.)

Rodiče: Xia vom Hatzenbach & Cuchulann RAF

1.11.2019 ZMĚNA CHOVATELSKÉ STANICE

Flájky poslední vrh byl také až do odvolání posledním vrhem PRT v této FCI chovatelské stanici. Během posledních několika let se můj pohled na chov tohoto plemene změnil, stejně jako pravidla a podmínky jeho chovu u nás v ČR. Bohužel je má představa odlišná a stávající podmínky mi nedovolují chovat toto plemeno v ČR tak, jak bych si přála. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přesunout náš chov pod německý DJRTV e.V., který plemeno chová podle Originálního standardu JRTCGB, kde plemeno vzniklo a který dodnes působí!!
V následujících týdnech tedy bude docházet postupně k úpravám těchto stránek, jehož součástí budou i články vysvětlující problematiku tohoto plemene, jeho historii, rozdíly mezi jednotlivými kluby, názvy plemene jako takového apod.

15.10.2019 ŠTĚŇÁTKA UŽ JSOU V NOVÝCH DOMOVECH

Obě naše štěňátka již našla své milující domovy. Catch zůstává v Čechách, a to v Praze, a Chase se odstěhoval do Maďarské Budapešti. Přeji těmhle prckům jen to nej a pro jistotu ještě jednou. Je to Flájky poslední vrh, a tak mi tak nějak přirostli k srdci.

8.8.2019 MÁME ŠTĚŇÁTKA!

Holku Catch, která prozatím zůstává doma a kluka Chase, který ještě stále hledá ty správné otroky, kteří ho zahrnou bezmeznou láskou. Pokud tedy hledáte aktivního parťáka - protože aktivita je opravdu jeho druhé jméno, neváhejte, protože on je prostě boží.

13.6.2019 ČEKÁMĚ ŠTĚŇÁTKA PARSONŮ

Tak já už s tím také vylezu ven a nebudu dělat tajňáka, že jo... protože po víkendu už by to stejnak všechno prasklo. Na konci března si Milánek zaletěl na menší výlet, kam jinam než do Finska, a o víkendu by se měla Fly stát opět maminkou.


Kdo byste měl zájem o štěňátka, klidně pište, ale:
- s našimi psy se momentálně věnujeme nejvíce myslivosti z čehož vyplývá, že se do plemene snažíme navracet ten správný lovecký drive a funkční stavbu těla
- neaktivní a nehlučná štěňátka nevedeme, naše štěňátka mají předpoklady být velmi aktivní až neúnavná, štěkat, co to jde a hrabat, kde to jde, jedná se přeci o lovecké plemeno!
- jsem krapet cvok a tohle plemeno miluji, ráda vše vysvětlím a pomohu, ale pokud nevíte ani rozdíl mezi jackem a parsonem, nemusíte psát
- nemusíte psát ani tehdy, pokud je pro Vás na prvním místě cena, pro mně zase jejich štěstí. Chápu, že to není málo peněz, ale to ani každodenní péče, a co potom třeba nečekané výdaje při nemoci či úrazu
- pokud chcete štěndo jen jako domacího mazlíčka, tak narovinu říkám....je to lovecké plemeno! a já se snažím o chov loveckých psů! Netvrdím, že pes ode mě nemůže být "jen v rodině", ale je třeba si opravdu rozmyslet do čeho jdete a být si jistí, že to dáte, celé dny sám a bez jakékoli aktivity tohle plemeno nesnese.


Tak a teď už se nikdo zase neozve :D

DUBEN 2019 - MY U FINŮ

Naši přátelé se vrátili zpět domů do Finska a 3 dny na to začala Fly hárat... o měsíc a půl dříve než běžně... a že ona je jak švýcarské hodinky.. .inu debata o krycích psech nabrala jiný rozměr a nakonec bylo rozhodnuto...letíme do Finska. Jako krycího psa jsme vybrali Ukka (Tammenkolon Quarry Master). Ukko je mladý dvouletý pes jehož otcem je Laku, otec našeho vrhu B a pro mě pes s velkým P jakého potkáte jednou za život. Celý Q vrh je velmi vyrovnaný a můžete v něm najít hned několik pracovních šampionů, ale hlavně je za psy vidět velký kus lovecké práce. Doufejme tedy, že se nám krytí povedlo a můžeme se těšit na štěňátka.

BŘEZEN 2019 - FINI U NÁS

Poslední víkend v březnu náš navštívili naši kamarádi Gustav a Hanna z Finska. Bylo skvělé se zase vidět a užívat si společně trávený čas. Naše společná dovolená se nemohla odehrávat jinak než kolem psů, a tak jsme probírali letošní loveckou sezónu, chovatelské plány pro tento rok, s Hannou jsme si udělali výlet do polské chovatelské stanice Mysia Zaglada a za velkých emocí debatovali o krycích psech. Snažila jsem se totiž vybrat psa pro Fly třetí vrh. Bohužel při mých nárocích na krycího psa spolu s novými pravidly klubu jsem byla často ve slepé uličce. Tím, že se psy opravdu lovíme je pro mě u krycího psa důležitá výška, funkční stavba těla a lovecké vlohy. S novým pravidlem klubu mohu na Fly použít pouze psa se třemi generacemi FCI v rodokmenu. FCI ovšem posunula plemeno spíše výstavním směrem, psi jsou tedy krásní, ale ne vždy je jejich stavba těla stále funkční, lovecké vlohy ustupují....právě pro oživení těchto kvalit se často importují psi z původních klubů, kde plemeno vzniklo....tyto kluby ale stojí mimo FCI a 3 generační rodokmen tedy psi nemají....Buďte tedy šťastní Vy co chcete russella jen jako parťáka a nemusíte si dělat starosti s chovem :D

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com